Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR

05. 06. 2017 | Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR

Od středy 14. 6. do pátku 16. 6. navštíví senátoři Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice senátní obvod Blansko č. 49, kde od loňských voleb působí senátorka Jaromíra Vítková. „Jsem velmi ráda, že výbor mohu pozvat do našich regionů a představit řadu zajímavých projektů v oblasti školství, kultury a památkové péče“, uvedla Vítková.

 Sedm senátorů navštíví Boskovice, kde se setkají s vedením města a budou besedovat se starosty ORP Boskovice. Zavítají do MŠ Boskovice, kde bude představen Projekt technické mateřské školy, dále se setkají s žáky a pedagogy Mateřské, základní a praktické školy v Boskovicích a Střední školy v Letovicích. V Moravském krasu zavítají jednak do Sloupsko–šošůvských jeskyní, jednak do Domu přírody v Moravském krasu. V Boskovicích je připravena komentovaná prohlídka židovské čtvrti a stejně tak v zámku Lysice a v kostele P. Marie ve Křtinách.

„Nebylo jednoduché sestavit program, protože  tři dny je velmi krátká doba na to, abychom obsáhli vše, čím se můžeme na Blanensku a Boskovicku pochlubit. Děkuji všem, kdo se mnou ochotně program připravili“, uzavřela Vítková.

 

Jaromíra Vítková, senátorka