Bartošová zahájila taneční sezónu v Jihomoravském kraji, do Letovic přijelo 1200 tanečníků z ČR

25. 04. 2019 | sport

Bartošová zahájila taneční sezónu v Jihomoravském kraji a tím odstartovala III. ročník celorepublikové taneční soutěže Let´s dance. V sobotu 16. 3. 2019 ve sportovní hale v Letovicích. Záštitu taneční soutěže převzala senátorka parlamentu ČR paní Ing. Jaromíra Vítková a starosta města Kunštát pan MVDr. Zdeněk Wetter.
Letošního třetího ročníku se zúčastnilo nad 1200 tanečníků ze 43 tanečních souborů z České republiky, kteří se prostřídali během celého dne na tanečním parketě. Soutěžilo se v tanečních disciplínách street dance, show dance, disco dance, contemporary, mažoretky, aerobik a plesové předtančení.
Soutěží skupinových formací, které uvádí na taneční parket moderátor z brněnského rádia – Free radio Brno Libor Červínek. Druhou soutěž jednotlivců neboli sól a duet uvádí Honza Vlach.
Diváci viděli celkem 126 tanečních formací, které tančí nad 1200 tanečíků a kolem 170 sólových tanečníků, které hodnotila odborná porota – Mgr. Pavel Hruška, Zdena Odrazilová, Klára Sedláčková, Tomáš Neruda, Zdeňka Slámová.
Celou akci pořádala Michaela Bartošová, která je pořadatelkou dalších mezinárodních tanečních soutěží. V květnu 11. 5. 2019 odstartuje již desátý ročník mezinárodní soutěže O pohár města Letovic a Kunštátu pod záštitou senátorky parlamentu ČR paní Ing. Jaromíry Vítkové a starosty města Kunštát pana MVDr. Zdeňka Wettera.
Začátkem června 1.6.2019 se uskuteční v Boskovicích šestý ročník mezinárodní taneční soutěže Summer dance cup. Soutěž se odehrává na zimním stadionu v Boskovicích, kde tanečníci soutěži uvnitř stadionu tak i na venkovní stagi. V loňském roce do Boskovic zavítalo nad 2 300 tanečníků uvedla Bartošová.
autor článku: Gabriela Bednářová

WEB , Datum: 24.04.2019 , Zdroj: listyregionu.cz

 

fotografie