Jak na úsporné bydlení

04. 05. 2022 | dotace Nová zelená úsporám

Senátorka Jaromíra Vítková společně se Státním fondem životního prostředí uspořádala seminář „Jak na úsporné bydlení aneb dotace pro majitele rodinných a bytových domů z programu Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací“.

Nyní ceny energií stoupají, postupně dochází k energetické transformaci a dotační prostředky mohou pomoci výrazně ušetřit finance. „I vzhledem k těmto okolnostem jsem se propojila s odborníky Státního fondu životního prostředí, aby představili nové dotační tituly,“ sdělila Vítková.

Lektorem na semináři Dušan Martoch, projektový manažer Oddělení Jihovýchod SFŽP, vysvětlil a popsal, jak získat dotace na zateplování, fotovoltaiku, kotle na biomasu či tepelná čerpadla nebo program dešťovka.  Nejvíce jsou nyní preferovány žádosti na výměnu hlavních zdrojů tepla a vytápění a na fotovoltaiku. Pan Martoch představil hlavní podmínky čerpání dotací a možnosti kombinace jednotlivých záměrů dotací. Na závěr proběhla diskuze a odpovídání na konkrétní dotazy občanů, kterých přišlo víc jak třicet.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové