Mobilní signál - pro někoho samozřejmost, někomu se nedovoláš

16. 06. 2020 | mobilní signál

V dnešní době řada lidí bere možnost si zavolat kdekoliv a připojit se na internet jako samozřejmost. V řadě obcí je ovšem mobilní signál nedostatečný a zavolat z domova není možné nikam. Ztěžuje to jak pracovní, tak soukromý život občanům. V řadě obcí není pokryt mobilním signálem také obecní úřad, což je problematické pro samotné starosty ve vykonávání jejich funkce. Jednání k této problematice připravila senátorka Jaromíra Vítková.

„Aktivně se snažím monitorovat svůj obvod Blansko, který mám na starosti jako senátorka. Jezdím například na jednání dobrovolných svazků, zastupitelstev obcí nebo se potkávám se starosty na různých kulturních či společenských akcích. Zjistila jsem, že asi dvacítka obcí řeší velký problém s mobilním signálem na svém území,“ sdělila senátorka.

Na základě zjištěných konkrétních nedostatků oslovila senátorka Jaromíra Vítková zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, Českého telekomunikačního úřadu, Asociace provozovatelů mobilních sítí a operátorů Vodafone, T-mobile a O2. V pondělí 15. června se všichni zástupci sešli se starosty obcí u společného stolu.

„Na jednání padla řada důležitých poznatků z praxe, které se někdy liší oproti zjištěným datům z měření mobilního signálu v terénu. Starostové měli možnost své konkrétní problémy sdělit. Řešení nebude samozřejmě obratem, ale již dnes jsme nastartovali řadu dalších kroků, které by měly vézt ke zlepšení situace,“ zakončila senátorka Vítková.  

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

fotografie

fotografie