Proběhla sbírka hygienického materiálu na podporu Ukrajiny

15. 03. 2022 | sbírka

Senátorka Jaromíra Vítková společně s Orelskými jednotami Župy Krekovy a místními organizacemi KDU-ČSL okresu Blansko uspořídali SBÍRKU NA POMOC UKRAJINĚ. Sběrné místo v Boskovicích bylo v pátek 11. 3. 2022 v orlovně.

„Spojila jsem se s neziskovou organizací Brno pro Ukrajinu a sbíráme hygienický materiál, který obdrží lidé opouštějící domov na Ukrajině,“ sděluje senátorka.

Jedná se o pomoc pro Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině na brněnském výstavišti. Centrum zahájilo provoz 2. března 2022 a vzniklo ve spolupráci Jihomoravského kraje, města Brna, společnosti Veletrhy Brno a složek integrovaného záchranného systému. V pátek doneslo do orlovny přes padesát dárců desítky hygienických potřeb, jako například dětské pleny, drogistické zboří, výživy pro děti a mnoho dalšího.

„Materiál je určen pro maminky s dětmi, které přicházejí k nám do České republiky. S sebou si nestačily vzít všechny potřebné věci a hygienické potřeby jsou pro ně nutností a to zejména, pokud mají malé děti. Každá pomoc, která putuje na konkrétní místa, je velmi cenná a vážím si všech, kteří se snaží zapojit,“ uvedla Vítková.

Veškerý materiál byl následně odvezen do Brna. Senátorka Jaromíra Vítková se organizačně spojila s firmou ČAD Blansko, která velmi ochotně zajistila odvoz zdarma. V úterý 15. března byl materiál předán v Brně pracovníkům spolku Brno pro Ukrajinu a bude následně využít v rámci Krajského asistenčního centra.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

 

 

 

fotografie

fotografie

fotografie