OBRAZEM: Poznejte lokální výrobky oceněné certifikátem Boskovicko sobě

11. 05. 2022 | regionální produkty

Řemeslné výrobky ze dřeva, paličkovaná krajka, háčkované hračky či domácí med. Celkem osmnáct místních producentů obdrželo certifikáty Boskovicko sobě. Všechny oceněné výrobky jsou k vidění či zakoupení v boskovickém Informačním centru pod věží, seznam všech oceněných je pak přístupný na stránkách města.
Předávání certifikátů Boskovicko sobě se letos uskutečnilo vůbec poprvé. Nápad pak představil místostarosta Petr Malach na letošním zahájení Turistické sezóny v Černé Hoře. " Certifikáty jsou určeny pro místní výrobce a poskytovatele služeb spadajících pod ORP Boskovice," vysvětlilo vedení města na svých stránkách.
Slavnostní udílení ocenění se pak konalo poslední dubnovou sobotu a pořádalo ho sdružení Místní akční skupiny Boskovicko PLUS spolu s Partnerstvím venkova. Kromě boskovického místostarosty Petra Malacha se akce zúčastnil také starosta města Kunštátu Zdeněk Wetter, starosta města Olešnice Zdeněk Peša či senátorka Jaromíra Vítková. "Řemesla se snažím propagovat dlouhodobě, proto mám radost i z této aktivity MAS Boskovicko PLUS, která s nápadem značky BOSKOVICKO SOBĚ přišla," uvedla Vítková na svém facebooku.
Autor: Helena Havranová