Jaromíra Vítková připravila dvoudenní program pro výjezdní zasedání Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova na Boskovicku

06. 08. 2021 | venkov

Senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) je členkou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a do obvodu Blansko pozvala v srpnu výjezdní zasedání členů komise. „Chci komisi seznámit se zajímavými projekty a jejich schopnými realizátory,“ sdělila senátorka Vítková.

Členové Komise navštíví ve dnech 11. a 12. srpna senátní obvod Blansko a senátorka Vítková pro ně připravila dvoudenní program. „Nebylo jednoduché sestavit program, protože dva dny jsou velmi málo na to, abychom obsáhli vše, čím se můžeme v regionu pochlubit. Plánuji, že navštívíme firmu Mikrop Čebín, která nabízí kvalitní výrobky a služby, které podporují soběstačnost ve výrobě potravin, návrat živočišné výroby na český venkov a zabezpečení zdravých potravin pro naše děti. Poté zavítáme do rodinné farmy Podal v Drásově. Pěstují zde česnek, cibuli, zelí a brambory mnoha různých odrůd. Navštívíme obec Vísky a první den zakončíme prohlídkou vesnického minipivovaru ve Vískách,“ uvedla senátorka Vítková.
 
„V současné době rezonuje problematika dětských skupin, a proto druhý den navštívíme dětskou skupinu ve Voděradech. Iniciovala jsem, aby Senát přijal usnesení na podporu místních akčních skupin, a proto chci představit místní akční skupiny mého obvodu. Zde působí MAS Boskovicko PLUS, MAS Partnerství venkova, MAS Moravský kras, MAS Brána Brněnska a MAS Brána Vysočiny. Zakončení druhého dne bude prohlídkou jeskyní Moravského krasu,“ prozradila senátorka Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové