Setkání s Pavlem Fischerem v Boskovicích

30. 01. 2022 | politika

V neděli 30. ledna uspořádala senátorka Jaromíra Vítková v orlovně v Boskovicích neformální setkání se senátorem Pavlem Fischerem. Pavel Fischer je český politik a diplomat. V minulosti působil jako poradce Václava Havla nebo jako velvyslanec ve Francii a Monaku. Od října 2018 je senátorem za obvod Praha 12.

 

„Pavel Fischer je můj kolega v Senátu a napadlo mě, že by bylo pěkné s ním udělat besedu v Boskovicích. Původní termín jsme museli kvůli pandemii koronaviru přeložit a jsem ráda, že setkání se nyní nakonec uskutečnit podařilo,“ uvedla senátorka Vítková.

 

Na setkání dorazilo téměř sedmdesát zájemců, kteří se mohli osobně zeptat na různá témata. Pavel Fischer zmínil své působení u Václava Havla, zkušenosti z působení velvyslance Francie a Monaka. Dotazy se dotkly nejen zahraniční politiky, současné situace v Rusku, Ukrajině, Maďarsku, ale také padly otázky ohledně prezidentských voleb, ekologie, školství, ale také z osobního života. K dotazům ohledně působení v Senátu se s kolegyní senátorkou Vítkovou podělili o zkušenosti společně.

 

„Velmi ráda jsem se zapojila do debaty zejména k dotazům ohledně vzdělávání, například konkrétně k technickému vzdělávání mám bohaté zkušenosti s projektem „Technické školky“. Padlo zde i aktuální téma k možnosti ředitelů vyhlásit na 10 dnů ředitelské volno v době pandemie, což je novela zákona, kterou budeme nyní v Senátu projednávat,“ zakončila Vítková.

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

 

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie