Senátorka Vítková pozvala Holóbkovu mozeku do Valdštejnské zahrady

28. 07. 2023 | kultura

Na tradiční akci Kulturní léto v Senátu hostila senátorka Jaromíra Vítková, ve čtvrtek 27. července, dechovou hudbu z Drahanské vrchoviny – Holóbkovu mozeku. Valdštejnskou zahradu rozezněly méně či více známe písně a melodie v podání této kapely, jejichž členy spojuje nejen zalíbení v hudbě.

„Hólóbkova mozeka je kapela, která působí v mém obvodu a s kapelníkem panem Holubem se znám už několik let. Je to člověk velmi pozitivní se vřelým humorem. Kapela jako taková je velmi důležitá pro různé aktivity v mém obvodu, protože doprovází mše svaté, výročí obcí či hasičské akce. Je tedy pro společenský a kulturní život nezbytná.“

Vystoupení zaujalo nejen diváky v hledišti, ale i zahraniční kolemjdoucí turisty. Při skladbě Ta naše písnička česká od Karla Hašlera, zpívalo dokonce i publikum. Vystoupení mělo takový ohlas, že si na jeho konci obecenstvo vyžádalo přídavek. Kapela zahrála výběr písní od Jaroslava Vejvody, včetně jeho nejznámější písně Škoda lásky.

„Vždy když přijede někdo z mého kraje, tak je to pro mě velká radost a potěšení,“ uzavřela Vítková.

Po vystoupení si hudebníci a jejich rodinní příslušníci mohli za doprovodu senátorky Vítkové prohlédnout prostory Senátu, včetně Jednacího sálu. Prohlídka pro ně byla zajisté neskutečným zážitkem a odměnou za jejich vystoupení.

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

fotografie

fotografie

fotografie