Výtěžek z koncertu podpoří Salesiánské misie v Bulharsku

20. 02. 2022 | Charitativní koncert

Výtěžek z koncertu podpoří Salesiánské misie v Bulharsku

V neděli 20. února se v kině Panorama v Boskovicích konal koncert skupiny Učedníci, jehož výtěžek bude použit na podporu Salesiánské misie v Bulharsku. S myšlenkou uspořádat koncert přišla senátorka Jaromíra Vítková společně s Orlem jednotou Boskovice.

„Učedníci jsou východočeská skupina zaměřená na křesťanský folk, která vznikla v roce 1985. Skupina měla zásadní vliv na spoustu začínajících křesťanských skupin, které se objevily s příchodem svobody v roce 1989 a je na Boskovicku velmi oblíbená. Vstupné z koncertu, které bylo dobrovolné, bude použito na podporu Salesiánské misie v Bulharsku, kterou vykonává P. Petr Cvrkal ve Staré Zagoře,“ uvádí senátorka Vítková.

Čeští salesiáni jsou v Bulharsku od roku 1994. Prvním místem působení bylo město Kazanlak. Od roku 2008 jsou salesiáni také ve Staré Zagoře. Salesiáni se zde zaměřují především na vzdělávání romských dětí, nabízí jim volnočasové aktivity a vychovávají je k víře. Některé děti žijí ve velmi chudých podmínkách.  V roce 2013 zde salesiáni začali stavět nové centrum – kostel, školu a dům komunity. Kostel je rozestavěn a bude zasvěcen Panně Marii pomocnici křesťanů.

„Konečný výtěžek z koncertu je celkem 20 tisíc korun. Podle ohlasů účastníků se koncert velmi vydařil. Děkuji všem, kteří koncert navštívili a podpořili dobrou věc,“ zakončila Vítková.

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

 

fotografie

fotografie

fotografie