Co je nového na silnici 43

17. 05. 2021 | silnice 43

Senátorka Jaromíra Vítková dlouhodobě prosazuje realizaci silnice 43. Jako jedna z mála se snaží urychlit výstavbu této silnice a výsledky se po několika letech usilovné práce dostávají. Zeptali jsme se, co je aktuálně nového v přípravě této silnice:

„Ohledně přípravy silnice 43 komunikuji pravidelně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Centrální komise ministerstva dopravy v minulém týdnu schválila Technicko-ekonomickou studii na „I/43 Svitávka - Staré Město“. Bohužel, pro mě trochu nepochopitelně v kategorii vystřídaného třípruhu. Ihned jsem reagovala a napsala jsem přímo panu ministrovi dopis s tím, že se budu snažit prosadit řešení čtyřpruhové. Svolávám ve spolupráci s městem Boskovice také Svazek R43. Dále jsem oslovila podnikatele, abychom se spojili a zaslali v tomto duchu společnou výzvu ministrovi průmyslu a obchodu. Tato silnice bude sloužit nejen pro občany na cesty za lékařem, úřady, prací, školou a dalšími, ale bude také sloužit pro podnikatele, kteří potřebují dopravit materiál a vyvážet hotové výrobky. Obáváme se, že intenzita dopravy je a bude tak velká, že kategorie 4pruhová je jediná vhodná k realizaci,“ sděluje senátorka Vítková

A kdy se začne stavět?

„Mám dobrou zprávu pro řidiče, kteří jezdí z Boskovicka a ze Svitav do Brna a zpět. V pátek 7. května se uskutečnilo jednání k dokumentaci pro povolení stavby I/43 Bořitov-Svitávka - okružní křižovatka Sebranice (stupeň DUSP). Pokud nenastanou v rámci projednávání problémy, stavba okružní křižovatky bude zahájena na podzim roku 2022 a v roce 2023 by měla být uvedena do provozu. Jednání se mimo jiné zúčastnili zástupci Policie ČR, kteří vyjádřili podporu s ohledem na nehodovost na stávající křižovatce. Tento kruhový objezd bude součástí nové silnice 43. Zahájení výstavby úseku Bořitov –Svitávka je v plánu v roce 2024,“ odpovídá Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové