Jaromíra Vítková dává příležitost mladým umělcům

25. 07. 2021 | kultura

Senátorka Jaromíra Vítková se věnuje podpoře kultury dlouhodobě. V minulých týdnech zajistila vystoupení okresních umělců přímo v Senátu. Boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová vystavuje v prostorách Senátu. Její výstava „Tajemství zahrady“ představuje několik mozaik, ale i sochu, všechny díla jsou volně inspirovány knihou Genesis. „Člověk a příroda jakožto jedno stvoření. Dnešní doba by měla být prodchnuta tímto příběhem, protože nám ukazuje naši jednotu, jednotu ducha a těla. Téma jednoty v mnohosti je charakteristické pro moji práci.“ – To uvádí autorka v textu na úvod výstavy.

Během léta jednotliví senátoři mají možnost představit hudební či pěvecká uskupení ze svých volebních obvodů. Letovickému sboru Carpe diem dala příležitost senátorka Vítková vystoupit v Senátu 1. července. „Letovický sbor pod vedením Karla Pecháčka znám řadu let a bylo mi potěšením je představit přímo ve Valdštejnské zahradě,“ sděluje senátorka Vítková.

Další příležitost dostane mladá skupina Pružiny. Koncert v rámci kulturního léta se bude konat v neděli 22. 8. 2021 ve Valdštejnské zahradě. Je to pětice mladých lidí z Boskovic. Folkové písně současných interpretů mají v jejich podání velkou popularitu u posluchačů všech věkových kategorií.  

„V rámci mého působení v Senátu velice ráda dávám příležitost hudebním uskupením i umělcům ukázat svoje kvality v Senátu. Je to určitě zajímavá zkušenost, která se jim může v budoucnu zúročit,“ zakončila senátorka.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové