Druhý výlet pro děti z Jižní Moravy

03. 08. 2021 | děti

Rodiny z oblasti, kterou na jihu Moravy nedávno zničilo tornádo, mají starosti zabezpečit bydlení a jsou v nelehké situaci. Děti trpí tím, že se jim rodiče nemohou věnovat a působí na ně i prostředí zničených obcí. Podnikatelé Okresní hospodářské komory Blansko, které předsedá Ivo Lizna, společně se senátorkou Jaromírou Vítkovou uspořádali jednodenní výlety pro děti z Jižní Moravy.

„První výlet se konal 14. července a do Moravského krasu přijela čtyřicítka dětí. Zajistili jsme jim program a jídlo na celý den. Pro rodiče je ulehčením, když se někdo věnuje dětem a naplní jejich prázdninový čas smysluplnou činností,“ sdělila senátorka Vítková.

Druhý výlet se konal na Boskovicku a to konkrétně v Kořenci a v Boskovicích. Město Boskovice podpořilo výlety finančně částkou 20 000 Kč. Starosta města Boskovice Jaroslav Dohnálek společně se starostou obce Kořenec Miroslavem Zemánkem a senátorkou Jaromírou Vítkovou děti přivítali v areálu KOŘENEC GOLF & SKI RESORT a společně jim předali drobné pozornosti. Oběd jim zajistil zdarma Bohatý catering. V golfovém areálu si děti mohly vyzkoušet atraktivní hru golfu. Nejvíce děti bavila projížďka ve vozítkách.

„Po obědě děti přejely do Westernového městečka v Boskovicích. Poděkování patří majiteli Westernového městečka Luboši Jerry Procházkovi, který zajistil pro děti program. V představení Geronimo se děti přenesly do údolí válečníků a hrdinů. Oceňuji, že i v době, kdy cestovní ruch po pandemii koronaviru na tom není nejlépe, si mohly děti zdarma užít pěkné odpoledne v areálu Westernového městečka,“ sdělila senátorka Vítková.

„Oba dva výlety se vydařily a děti mají spoustu zážitků. Bylo mi potěšením připravit společně s podnikateli pro ně zpestření, které si užily,“ zakončila senátorka Vítková.

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

fotografie

fotografie

fotografie