Tisková zpráva senátorky 29. 8. 2018

29. 08. 2018 | tisková zpráva

Senátorka Vítková zve v září na akce

Farnost jako společenství - beseda

Orel Jednota Boskovice, senátorka Jaromíra Vítková a KLAS Boskovice Vás srdečně zvou na besedu s Mons. Mgr. Jiřím Mikuláškem, generálním vikářem brněnské diecéze na téma Farnost jako společenství, která se bude konat v pondělí 3. září 2018 od 16.00 hod. ve farním sále, Masarykovo nám. Boskovice. Besedu zaštiťuje senátorka Ing. Jaromíra Vítková.

Koncert pro kardinála Tomáše Špidlíka

Orel Jednota Boskovice a senátorka Jaromíra Vítková Vás srdečně zvou na benefiční koncert pro KARDINÁLA TOMÁŠE ŠPIDLÍKA v podání sboru BaczBand. Koncert se bude konat v neděli 16. září 2018 od 18:00 v kostele sv. Jakuba st. v Boskovicích. Výtěžek z koncertu bude zaslán na účet veřejné sbírky, která je povolena na památník pro kardinála Tomáše Špidlíka.

Židé v Gulagu

Muzeum regionu Boskovicka a senátorka Ing. Jaromíra Vítková ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů vás zvou na výstavu ŽIDÉ V GULAGU, která bude k vidění v Židovském obecním domě. Výstava se koná od 21. září do 16. listopadu. V pátek 16. listopadu v 16.00 proběhne beseda s autory výstavy. Výstava se věnuje osudům československých Židů v sovětských pracovních táborech v období II. světové války. Autory výstavy jsou historici Jan Dvořák a Adam Hradilek.

 

Komunikace II. a III. tříd

Jedním z největších problémů senátního obvodu č. 49 Blansko, na které poukazují nejen představitelé obce, ale i jednotliví občané, je stav silnic. Senátorka Ing. Jaromíra Vítková v této problematice zorganizovala schůzku, která proběhla v pondělí 20. srpna v prostorách JMK se zástupci JmK a SÚS JmK.

„Častým problémem, který obce řeší je nedobrý stav silnic II. a III. tříd a vznikají otázky, proč na území okresu je stále mnoho neopravených komunikací. V tomto směru se obracím na zástupce Jihomoravského kraje a snažím se dlouhodobě a systematicky problémy řešit. Připomínky starostů ke stavu komunikací II. a III. tříd mě donutilo svolat jednání zástupců obcí se zástupci Jihomoravského kraje s SÚS JmK. Po jednání jsme sepsali závěry, které byly zaslány vedení kraje. Opravy nejsou ve stamilionech, tak by mohly být zařazeny do rozpočtu roku 2019,“ uvedla Vítková.

Stavby, které připravuje SÚS k realizaci na území města Boskovice v tomto roce:

  • II/150 Boskovice ul. Dukelská – v současné době projednáváme možnost rozšíření uzavřené SoD o opravu poloviny vozovky za mostem směrem na Prostějov
  • II/150 Boskovice ul. Komenského – úsek od přechodu u OC Albert po vjezd na parkoviště ul. Bezručova – frézování a nová obrusná vrstva
  • III/37415 Bačov – Vísky – dokončení opravy silnice Sudický Dvůr – Vísky

Z investičních akcí bude zahájena stavba III/37424 Boskovice, mosty 37424-2,4 (Pilské údolí).

Důležitou součástí regionální dopravy je také železniční spojení. Dlouhodobě senátorka vyjednávala s Ministerstvem dopravy ČR a s KORDISEM JmK o posílení vlakového spojení Skalice-Praha/Praha-Skalice. V roce 2018 spolu s místostarostkou Mgr. Dagmar Hamalovou toto jednání rozšířily o dopravce RegioJet a.s., který přislíbil, že bude rychlík RJ1040 ve směru Brno-Praha zastavovat v 5:33 ve Skalici nad Svitavou a vlak RJ1049 ve směru Praha-Brno ve 20:20. „Toto rozšíření služeb považuji za velký úspěch, který využijí při každodenní cestě zejména cestující do a ze zaměstnání,“ doplnila Vítková.

Tisková zpráva, 29. srpna 2018 Boskovice