Senátorka Vítková předkládá petici za výstavbu dálnice D43

18. 07. 2018 | doprava

Na tiskovém brífinku senátorského klubu „KDU-ČSL a nezávislí“ dnes vystoupila senátorka Jaromíra Vítková. Zastupuje petenty, kteří požadují, aby se urychlila výstavba D 43. Jedná se o přibližně 78 km dlouhý úsek, který propojí dálnice D35 a D1.

„Petice je reakcí na to, že do současnosti nebyla tato komunikace vzata v potaz jako priorita ČR. Její vybudování je důležité pro bezpečnost řidičů, rozvoj cestovního ruchu a také pro ty, kteří dojíždí do Brna za prací,“ zdůraznila Vítková. Výstavba této komunikace je nezbytná také z bezpečnostního hlediska. V úseku od Moravské Třebové po Bořitov v loňském roku zahynulo 18 lidí a v prvních měsících letošního roku 6 lidí.
Do dnešního dne petici podepsalo víc než 18 000 obyvatel. Pro dobudování dálnice je třeba, aby byla zpracována studie proveditelnosti, projednání EIA a následně bylo vydáno územní rozhodnutí. Úsek je již v severní části stabilizován, což znamená, že je zde souhlas všech samospráv.
Za spolupráci při řešení této otázky senátorka Vítková poděkovala Policii ČR, Ministerstvu dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic a také Jihomoravskému kraji.

KDU.cz - aktuálně 18. 7. 2018

tiskový briefing - videozáznam

fotografie