Senátorka Vítková zaštítila vernisáž na podporu onkologických pacientek

10. 04. 2024 | Tisková zpráva

Senátorka Vítková zaštítila vernisáž spolku „Nebýt na to sama“, kterou byla zahájena výstava fotografií třinácti žen s třinácti různými osudy, které si samy prošly onkologickým onemocněním a rozhodly se svoji nepřenositelnou zkušenost sdílet. Vernisáž a výstava se konají v Městském kulturním středisku Adamov.

Spolek „Nebýt na to sama“ založily tři ženy, jejichž životní příběhy onkologické onemocnění svedlo dohromady, a které v této těžké životní etapě zjistily, že podpora rodiny, přátel a dalších lidí, kteří vaši situaci chápou, je nesmírně důležitá.

„Vernisáž byla emočně velmi náročná, protože životní osudy přítomných žen byly opravdu velmi silné a zaslouží si naši pozornost a pomoc“ popsala svoje pocity Vítková. Spolek „Nebýt na to sama“ vyvíjí velmi záslužnou činnost, a to nejen poradenskou, ale pomáhá lidem svými aktivitami odhalit onkologická onemocnění kůže. Spolek akce pořádá nejen v rámci města Brna, které je finančně podporuje, ale i ve větších městech Jihomoravského kraje.

„Se zakladatelkou spolku „Nebýt na to sama“ paní Andreou Novákovou se pokusíme podobnou akci, jako se konala v Adamově, uspořádat v Boskovicích“ sdělila senátorka Vítková.

Je důležité vyjádřit podporu nejen spolku, ale každému, kdo si těžkým onkologickým onemocněním prošel nebo prochází.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové.