Jaromíra Vítková pořádá benefiční koncert na podporu tornádem zasažené Jižní Moravy

22. 07. 2021 | kultura

Senátorka Jaromíra Vítková organizuje koncert na podporu Jižní Moravy, jejíž část v minulých dnech významně poničilo řádění tornáda.

„Události po tornádu na Jižní Moravě mi nejsou lhostejné. Kromě finanční pomoci jsem přemýšlela, co bych mohla učinit, abych ulehčila situaci rodinám, které nyní řeší bydlení a život se jim obrátil naruby. S podnikateli Okresní hospodářské komory Blansko jsme uspořádali v červenci výlet pro děti mladšího školního věku do Moravského krasu, abychom pomohli rodinám, které řeší závažné problémy a s dětmi nemohou trávit volný čas. Další výlet domlouváme v srpnu na Boskovicko,“ prozradila Vítková.

S myšlenkou benefičního koncertu přišla senátorka Vítková za Františkem Bačovským, který vede sbor BaczBand. „V minulosti jsem uspořádala řadu benefičních akcí. Se sborem BaczBand dlouhodobě spolupracuji, jsou to výborní zpěváci a jejich koncerty vždy naplní duši příjemným pocitem,“ říká Vítková.

Koncert na podporu Jižní Moravy se uskuteční v neděli 15. srpna 2021 od 17.00 hodin v prostoru za Muzeem regionu Boskovicka. „Vystoupí sbor BaczBand. Výtěžek bude, po dohodě s vedoucím skupiny Františkem Bačovským,  věnován na obnovu postižené Jižní Moravy. Konkrétní obec, subjekt nebo obdarovaného upřesníme na místě,“ dodala senátorka Vítková.

 Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

 

fotografie