Zastávky vlaku Regiojet budou znovu obnoveny ve Skalici nad Svitavou

23. 07. 2020 | doprava

Krize způsobena nákazou COVID 19 dopadla i na železniční dopravce. Došlo tak k útlumu dopravy, která se po rozvolnění opatření postupně navrací do provozu. K omezením přistoupil i dopravce RegioJet, který využívají i obyvatelé regionu Boskovicka k cestování nejen do Prahy a zpět.

„Již před 3 roky jsem s tehdejší místostarostkou Boskovic iniciovala jednání, která měla za výsledek zastavování vlaků RegioJetu ráno v 5:36 ve Skalici nad Svitavou směr na Prahu a zpět v 18:20 z Prahy také přidali zastávku ve Skalici nad Svitavou. Sama jsem tyto spoje využívala na cestách do Prahy a znám spoustu dalších lidí, kteří to uvítali a hojně využívali,“ sdělila senátorka Vítková.

V rámci koronavirové krize byly spoje přerušeny a zatím nebyly plně obnoveny všechny zastávky RegioJetu.

„Jelikož je o tyto služby velký zájem, několikrát jsem komunikovala se zástupci společnosti RegioJet a výsledky se dostavují. Aktuálně je spoj s odjezdem z Prahy v 18:20 se zastavením ve stanici Skalice nad Svitavou obnoven. V opačném směru ranní vlak 5:36 ze Skalice nad Svitavou směrem do Prahy bude v provozu od 1. 9. 2020 a zastaví i v Letovicích. Novinka bude, že spoj prozatím jezdil vždy v pracovní dny a sobotu, ale nově pojede i v neděli. Věřím, že cestující budou spokojeni,“ upřesnila senátorka Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové