Výjezdní zasedání Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova na Boskovicku a Blanensku

12. 08. 2021 | Senát

Senátorka Jaromíra Vítková je členkou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a do obvodu Blansko pozvala v srpnu výjezdní zasedání členů komise. Členové se tak mohli seznámit se zajímavými projekty a navštívit řadu pěkných míst. Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova navštívila obvod Blansko ve dnech 11. a 12. srpna. Senátorka Vítková pro ně připravila dvoudenní program.

„Nebylo jednoduché sestavit program, protože dva dny jsou velmi málo na to, abychom obsáhli vše, čím se můžeme v regionu pochlubit. První den jsme navštívili firmu Mikrop Čebín, nabízející kvalitní výrobky a služby, které podporují soběstačnost ve výrobě potravin, návrat živočišné výroby na český venkov a zabezpečení zdravých potravin pro naše děti. Zavítali jsme do rodinné farmy Podal v Drásově. Stěžejní plodiny, které zde pěstují, je česnek, cibule, zelí a brambory mnoha různých odrůd. V obci Vísky nám starosta představil školu, kostel, orlovnu i expozici minerálů a fosilií a první den jsme zakončili prohlídkou vesnického minipivovaru ve Vískách,“ uvedla senátorka Vítková.

„V současné době rezonuje problematika dětských skupin, novela zákona se bude projednávat v Senátu, proto jsme navštívili  dětskou skupinu ve Voděradech. Iniciovala jsem, aby Senát přijal usnesení na podporu místních akčních skupin, a proto jsme se společně setkali se zástupci MAS obvodu Blansko,“ sdělila senátorka Vítková.

V obvodu Blansko působí MAS Boskovicko PLUS, MAS Partnerství venkova, MAS Moravský kras, MAS Brána Brněnska a MAS Brána Vysočiny. Druhý den senátoři zakončili prohlídkou Sloupsko-šošůvských jeskyní.

„Bylo mi ctí ukázat členům Komise několik projektů v mém obvodu. Senátoři byli nadšeni, rádi se podívali na praktickou ukázku toho, co jsme schopni v regionu dokázat. Někteří se sem v budoucnu někdy sami vrátí navštívit i další zajímavá místa,“ zakončila Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové