Připomínka 17. listopadu 2022 v Boskovicích

17. 11. 2022 | akce

17. listopad si připomínali na řadě míst po celé republice. V Boskovicích uspořádali již 9. rokem Vzpomínkové setkání u památníku obětem totalitních režimů členové spolků Orel jednota Boskovice, Junák – český skaut, středisko Boskovice společně se senátorkou Jaromírou Vítkovou.

 

Skaut Václav Klíč provázel přítomné důstojným programem. Vystoupila senátorka Jaromíra Vítková, která ve svém proslovu vzpomněla své začátky ve skautu, činnost orlů, totalitní režim a dopad na činnost spolků. Propojila vše k současné situaci a zdůraznila sílu každého z nás ovlivňovat společenskou situaci.

„Musíme čelit agresi a to nejen vojenské, ale i ve společnosti. Vidíme politické půtky v televizi, lidé se dělí na tábory, neomaleně bez znalostí se kritizuje. V předrevoluční době režim lidem zakazoval činnosti a setkávání, která jsou dnes běžná. Ale vytrácí se obětavost, ochota, porozumění. Nesmíme se rozdělovat, ale spojovat,“ uvedla v proslovu senátorka.

Skautka Ludmila Klíčová připomněla důležitost svobody, kterou musíme chránit a pečovat o ni. Minutou ticha byla uctěna památka všech obětí. Zazněla česká hymna. Kulturní program doplnili písněmi Ivana Voříšková a Michal Knödl. Na závěr promluvil duchovní kaplan Miroslav Parajka a zakončil setkání společnou modlitbou Otče náš.

 

„Každý z nás, každý občan naší země, našeho města, střediska nebo jednoty může dle svých schopností a možností společenské dění ovlivnit,“ zakončila senátorka Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové

 

fotografie

fotografie

fotografie