Přání k svátku … nejen maminkám

11. 05. 2023 | akce

Senátorka Jaromíra Vítková společně s Orlem jednotou Boskovice uspořádali 11. května v Boskovicích na orlovně akci „Přání k svátku … nejen maminkám“. Pro děti byl venku připraven skákací hrad. Příchozí se mohli těšit na vystoupení několika skupin.

„Svátek matek se slaví na mnoha místech v různé dny po celém světě. U nás slavíme tento svátek druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento den v roce 1923 a to díky dceři T. G. Masaryka Alice Masarykové. Druhá světová válka tento svátek upozadila. Veřejně se začal opět slavit po roce 1989,“ uvedla senátorka Vítková.

Děti z Taneční školičky SRDÍČKO si připravily několik tanečních vstupů. Žáci a studenti Mateřské školy, základní školy a praktické školy Boskovice si připravili hudební pásmo prolnuté básněmi. Nakonec vystoupila hudební skupina Pytel blech pod vedením Pavla Těžkého se známými písněmi i vlastní tvorbou.

„Na dětech bylo vidět, že mají radost se pochlubit, co se naučily. Rodiče i ostatní diváci děti odměnili velkým potleskem. Maminky a babičky obdržely drobnou pozornost, stejně tak vystupující děti. Hojná účast udělala radost nám všem,“ zakončila Vítková.

 

Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové