„Blanenský čtyřlístek“ se vydařil

12. 04. 2018 | cestovní ruch

Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o. Blansko ve spolupráci s Kulturním střediskem města Blanska, za podpory vedení města Blanska a pod záštitou senátorky Parlamentu ČR Ing. Jaromíry Vítkové uspořádala první ročník třídenní akce, soutěžního festivalu Blanenský čtyřlístek.

Dělnický dům v Blansku byl celé tři dny otevřen návštěvníkům tohoto nového, zajímavého festivalu. 20. března v podvečer proběhlo slavnostní zahájení za přítomnosti všech, kteří tento festival zaštítili. Úvodní řeč pronesla ředitelka pořádající školy Mgr. Marta Truhlářová. Večerem provázel zástupce ředitele školy Martin Jaglář. Při této příležitosti byly vyhlášeny výsledky Poháru Macochy (soutěž subjektů ČR), Jeskynního poháru (fotografická soutěž pro veřejnost) a byly uděleny i dvě ceny, Cena za originalitu a Zvláštní cena garantů soutěže. Markéta Jeřábková z Blanska zvítězila ve fotografické soutěži a odnesla si s pohárem i ceny, které věnovali do soutěže sponzoři a partneři festivalu. Pohár Macochy vyhrál Wellness hotel Panorama se svým projektem Za poznání i oslíky do Moravského krasu.

21. března Blanenský čtyřlístek pokračoval Punkevním pohárem (soutěž středních škol v přípravě koktejlů inspirovaných Moravským krasem). Zde se zúčastnilo celkem 14 „barmanů“ ze středních škol. Vítězný koktejl připravila Kristína Chabadová z pořádající soukromé školy, které se podařilo nejlépe skloubit bezchybnou techniku přípravy s vynikající jakostí nápoje. Dále se umístili soutěžící z Litovle a také z odborné školy v Jeseníku, která se tak v Blansku hned napoprvé uvedla úspěšně - třetím místem. Šampiónů ale bylo více a všichni si odnesli mnoho zajímavých cen.

22. března se soutěžilo v Krápníkovém poháru (soutěž základních škol v prezentaci zajímavostí našeho regionu). Zde bojovalo celkem šest týmů, nejúspěšnější byl tým ze ZŠ ve Sloupě. V ostatních kategoriích zabodovala i další soutěžní družstva, neboť úroveň žákovských prezentací hodnotitele příjemně překvapila. Při vyhlášení výsledků členové soutěžních družstev neskrývali svoji radost z pohárů a množství věcných cen, ale oceněny byly i samotné základní školy – jako poděkování za účast a přípravu svých žáků věnoval pořadatel všem zúčastněným školám poukázku na nákup školních potřeb a také volnou vstupenku na vyhlídku z věže kostela sv. Martina pro celou třídu.

Celý festival proběhl v přátelském duchu a všichni zúčastnění ho pozitivně hodnotili jak po stránce organizační, tak po stránce zážitkové.  Akce tohoto charakteru zde v regionu chyběla, a proto se můžeme domnívat, že s dalšími ročníky poroste i zájem jak veřejnosti, tak škol spolupracovat. V neposlední řadě patří velký dík partnerům a sponzorům Blanenského čtyřlístku. 

fotografie

Text a foto: Renata Kuncová Polická.

Listy regionů 6. 4. 2018