Šestý ročník cyklovýletu MASKA JEDE

18. 07. 2021 | akce

V průběhu dubna jsme v kanceláři MAS Boskovicko PLUS začali plánovat cyklovýlet MASKA JEDE. Spoléhali jsme při tom na postupné rozvolnění protiepidemických opatření, k němuž nakonec opravdu došlo, a tak se v neděli 18. července 2021 mohl uskutečnit již šestý ročník této akce. Po loňské poměrně náročné trase byla letos pro výlet zvolena rovinatější trasa na Malou Hanou. Pro spolupráci byly osloveny obce Šebetov, Knínice, Sudice, Svitávka, Chrudichromy a samozřejmě Boskovice. Již tradiční je také podpora paní senátorky Jaromíry Vítkové, která letos navíc akci podpořila i sponzorsky.

Předpověď počasí se v průběhu předchozích dnů nejevila moc pozitivně, o to větší byla naše radost, když v neděli ráno vykouklo sluníčko a začínal krásný den jako stvořený právě pro náš cyklovýlet.

Na startu se sešlo více než 90 nadšenců natěšených šlápnout do pedálů a užít si společně den. Všichni se registrovali, obdrželi startovací balíček, mapu a sběrný lístek na razítka a po úvodním pozdravu a několika informacích o trase jsme popřáli všem šťastnou cestu a vyrazilo se na výlet.

Hned na prvním kontrolním místě nám jízdu zpříjemnilo občerstvení připravené obcí Šebetov. S razítkem tam na nás čekal sám pan starosta. Další občerstvení připravené MAS bylo ještě na dalším kontrolním místě v Knínicích, v Restauraci Pod Lípou. Také na dalších místech bylo něco drobného připraveno, např. pod Bačovem domácí limonáda a výborné sušenky. Za všechna čekaná i nečekaná překvapení moc děkujeme.

Cyklisté dál po trase sbírali razítka, aby mohli být v cíli odměněni tím, že si vytáhli jeden z losů a hned zjistili, zda vyhráli některou z mnoha připravených cen.

Myslíme, že si výlet snad všichni užili tak, jako my, i když se někteří vraceli notně zabláceni.

Děkujeme všem sponzorům a spřízněným duším, které se na organizaci akce podíleli, zvláště pak obci Šebetov. A dále děkujeme panu Pavlu Kejíkovi za perfektní zázemí ve Sportparku a samozřejmě všem cyklonadšencům za účast!

No, a snad se v příštím roce zase někam společně vydáme!

Kancelář MAS Boskovicko PLUS

 

 

 

fotografie

fotografie

fotografie