V Boskovicích odhalí památník svého rodáka kardinála Špidlíka

16. 05. 2019 | kardinál Špidlík

„Obyvatelé regionu Boskovicka a Blanenska, ale i jiných částí Jihomoravského kraje, stále vzpomínají na Tomáše kardinála Špidlíka pro jeho duchovní povzbuzení, lidský přístup a životní optimismus,“ říká senátorka Jaromíra Vítková. Již v roce 2016 vznikla myšlenka realizovat památník ke 100. výročí narození Tomáše kardinála Špidlíka SI, boskovického rodáka.

K realizaci záměru společně spojili síly členové Orelské jednoty Boskovice a  senátorka Jaromíra Vítková. Odhalení památníku, jehož autorkou je Magdaléna Roztočilová, se uskuteční 17. srpna 2019 v 15.00 hodin v ulici Bělské v Boskovicích, nedaleko rodného domu Otce Tomáše Špidlíka.

„Náklady na vznik památníku, včetně projektové dokumentace, činily 600 tisíc Kč. Polovinu částky se podařilo získat formou dotace od Jihomoravského kraje a ČEZ a také z výjimečného daru rodiny Hurábových z Boskovic. Dalšími finančními prostředky přispěli věřící nejen regionu, ale i mnoha jiných míst republiky, do veřejné sbírky formou daru nebo zakoupením pamětní kartičky. Všem dárcům patří vřelý dík a srdečné pozvání na odhalení památníku,“ upřesňuje paní senátorka Jaromíra Vítková.

Další informace jsou zveřejněny na facebooku Památník Kardinála T. Špidlíka.

 

www.cirkev.cz 16. 05. 2019 RUBRIKA: DOMÁCÍ