Funkce senátorky

30. 01. 2017 | senátorka

Ve volebním obvodu 49 Blansko byla v loňských volbách zvolena do Senátu PČR Ing. Jaromíra Vítková (KDU-ČSL), dosavadní místostarostka města Boskovice a zastupitelka Jihomoravského kraje. K datu 31.12. 2016 opustila funkci místostarostky Boskovic, kterou vykonávala 14 let a stala se radní města.

 „Vykonávat funkci senátorky a místostarostky současně bych si netroufala,“ uvedla Vítková, „ nutně bych měla pocit, že z časových důvodů šidím výkon obou funkcí.“

 Na začátku ledna otevřela v Boskovicích svou regionální kancelář. Chce zůstat v těsném kontaktu s obyvateli Boskovicka, Blanenska i Kuřimska, a proto hodlá otevřít kontaktní místo v Blansku.

V senátu Vítková uplatňuje své zkušenosti ve Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, je členkou volební komise, stálou ověřovatelkou Senátu a členkou senátorského klubu KDU-ČSL.

Při projednávání právních norem se nabízí mnoho možností, jak získat k danému tématu  informace. Základní údaje jsou obsaženy v podkladech k projednávaným tiskům, lze využít  služby Poslanecké knihovny a Poslaneckého institutu, kde na požádání vyhledají a dodají veškerá relevantní data k požadované věci. Dále se lze v rámci klubu KDU-ČSL obrátit na ty kolegy, kteří působí v příslušném výboru a mají potřebné vědomosti. V neposlední řadě pak lze oslovit a využít vlastních  odborných kontaktů pro předběžnou konfrontaci teorie s praxí.

Každý senátor má i kancelář v komplexu Senátu PČR v Praze.

Regionální senátorská kancelář je umístěna na adrese Komenského 2317/33a, což je objekt Orlovny. Tato budova je snadno dostupná z ulice Komenského, nedaleko autobusového nádraží, nebo také od supermarketu COOP Jednota. Návštěvu je nejlépe projednat na telefonu 606 836 349, případně emailem mirkavitkova@centrum.cz.