Přijetí nejlepších cyklistů Moravec Team a Drahanský sport team

25. 01. 2017 | sport

Dne 25. ledna 2017 proběhlo v Orlovně Boskovice přijetí nejlepších sportovců cyklistických družstev Moravec Team a Drahanský sport team senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou.

K oceněným sportovcům družstva Moravec Team se zařadili: Tomáš Tlamka, starší žák, převzal ocenění za získání titulu Mistr ČR v závodech horských kol, disciplína Sprint, za 3. místo na Mistrovství ČR horských kol, disciplína Cross country a vítězství v Českém poháru horských kol ve Sprintu.  Kadetka Anna Zemánková dosáhla na 4. místo na Mistrovství ČR horských kol, disciplína Sprint, stala se vítězkou Českého poháru horských kol v téže disciplině.  Kromě dalších umístění získala také 6. místo v Českém poháru horských kol, disciplína Corss country. Dominik Prudek, kategorie Junior je mistrem ČR v závodech horských kol, vítězem Českého poháru horských kol, obě ocenění získal v disciplíně Sprint. K úspěšným sportovcům Moravec Teamu se řadí Adéla Šafářová, kategorie juniorka, která získala titul mistryně ČR v závodech horských kol, disciplína Sprint, také titul mistryně ČR v závodech horských kol, disciplína Cross country. Je vítězkou Českého poháru horských kol, disciplína Sprint. Adéla Šafářová je mistryní ČR v silničních závodech v  časovce jednotlivců a závodu s hromadným startem. Jana Teařová, kategorie kadetka se umístila na 3. místě v Českém poháru horských kol, disciplína Sprint.

K nejlepším výsledkům oceněných sportovců Drahanského sport teamu patří: Jan Šmída Mistr České republiky, olympijský sprint družstev, dále získal 3. místo v krajském přeboru v dráhové cyklistice Omnium, 6. místo v Českém poháru, MTB sprint eliminátor. Tereza Obořilová je mistryní České republiky, silniční závod s hromadným startem, získala také 2. a 3. místo v Mistrovství ČR (časovka dvojic a závodech  Scratch) a umístila se jako druhá v Českém poháru, MTB Sprint Eliminátor. Michal Šmída získal 6. místo na Mistrovství  ČR, v dráhové cyklistice Keirin, 12. a 19. místo v Českém poháru (MTB Sprint eliminátor a silniční hromadný závod). Žákyně Anna Smutná je držitelkou 1. a 3. místa v krajském přeboru (MTB Cross country a na dráze Omnium), 3. místa v Českém poháru, silniční závod s hromadným startem a vítězkou Poháru Drahanské vrchoviny, kategorie MTB.

Přítomní se shodli na další spolupráci při rozvoji cyklistického sportu v Boskovicích a na Boskovicku. Diskutovalo se o připravovaných sportovních akcích a závodech, o možnostech využití Boskovických stezek a sportparku.

„Cyklistika je stále více populární sport. Jsem velmi ráda, že v našem regionu je tolik úspěšných mladých cyklistů. Těší mě, že jsem se zasadila o vybudování Boskovických stezek a sportparku, který bude sloužit nejen aktivním sportovcům, ale i občanům města a návštěvníkům našeho regionu“, uvedla Jaromíra Vítková.

U příležitosti setkání senátorky Ing. Jaromíry Vítkové obdrželi sportovci pamětní list s drobným dárkem a  trenéři obou týmu finanční dar.